İsmail Biçer - Fetih Suresi 11/15

Şarkı Fetih Suresi 11/15
Sanatçı İsmail Biçer
Kategori Sureler / Ayetler
Hit 828
Kanal Berekat Yayınevi

Hafız İsmail Biçer‘in “Aşr-ı Şerifler – 5” albümünde bulunan “Fetih Suresi 11-15” adlı Kur’an tilavetini sitemizden yorum yapabilirsiniz.

Fetih Suresinin Elmalılı Hamdi Yazır’dan olan tefsiri;
11 – Yakında a’râbilerden geri kalmış olanlar sana diyecekler ki, “Mallarımız ve ailelerimiz bizi alıkoydu. Allah’tan bizim bağışlanmamızı dile.” Onlar kalplerinde olmayanı dilleriyle söylerler. De ki: Allah size bir zarar gelmesini dilerse veya bir fayda elde etmenizi isterse O’na karşı kimin bir şeye gücü yetebilir? Hayır! Allah yaptıklarınızdan haberdardır.
12 – Aslında siz Peygamber ve müminlerin, ailelerine geri dönmeyeceklerini sanmıştınız. Bu sizin gönüllerinize güzel göründü de kötü zanda bulundunuz ve helâki hak etmiş bir topluluk oldunuz.
13 – Kim Allah’a ve Rasulüne iman etmezse şüphesiz biz, kâfirler için çılgın bir ateş hazırlamışızdır.
14 – Göklerin ve yerin mülkü Allah’ındır. O, dilediğini bağışlar dilediğini azaplandırır. Allah çok bağışlayan çok merhamet edendir.
15 – Siz ganimetleri almak için gittiğinizde geri kalanlar: “Bırakın biz de arkanıza düşelim.” diyeceklerdir. Onlar, Allah’ın sözünü değiştirmek isterler. De ki: Siz bizimle gelemeyeceksiniz. Allah daha önce böyle buyurmuştur. Onlar size: “Bizi kıskanıyorsunuz.” diyeceklerdir. Bilakis onlar, pek az anlayan kimselerdir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
  • Halil Necipoğlu - Haşr Suresi 21/24 Halil Necipoğlu - Haşr Suresi 21/24 Son dönemde ekranlarda sıkça gördüğümüz isimlerden olan Halil Necipoğlu‘nun yaptığı bir Kur’an tilavetini sizlerle buluşturuyoruz. İlahi yorumculuğunun yanında iyide bir hafız olan sanatçımızın Haşr Suresi’nin 21-24 (Lev Enzelna) ayeti kerimelerine yaptığı tilaveti sitemizden değerlendirebilirsiniz. Günahlardan temizlenmenin ve dua...
  • Hafız Mustafa Uyar - Vakıa Suresi Hafız Mustafa Uyar - Vakıa Suresi Hafız Mustafa Uyar‘ın Berekat Yayınevi vasıtasıyla yayınlanan “Namaz Sureleri” albümünde yer alan “Vakıa Suresi” ni sizlere servis ediyoruz. Kuranı Kerim’in “Vakia Suresini” ihtiva eden bu eseri sitemizden sosyal medya hesabınıza aktarıp sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.   Hafız Mustafa Uyar – “Vakia Suresi” (Sö...
  • İsmail Biçer - Bakara Suresi 124/129 İsmail Biçer - Bakara Suresi 124/129 Hafız İsmail Biçer‘in Kuran-ı Kerim tilavetlerinin toplanmış olduğu “Aşr-ı Şerifler – 5” albümünde yer edinen “Bakara Suresi 124-129” adlı Kur’an dinletisini sitemizde bulabilirsiniz. Okunan Bakara Suresinin 124. ayetinin Türkçe karşılığı şöyledir; ” Ve İbrâhîm’i Rabbi kelimelerle imtihan et...

Yorumlar

Yorum Yap

    Bu şarkıya ilk yorum yapan siz olun

capthca