İsmail Biçer - Hac Suresi 75/78

Şarkı Hac Suresi 75/78
Sanatçı İsmail Biçer
Kategori Sureler / Ayetler
Hit 633
Kanal Berekat Yayınevi

İsmail Biçer‘in Berekat Yayınevi tarafından oluşturulmuş olan “Aşr-ı Şerifler – 3” albümünün içerisinde bulunan “Hac Suresi 75-78” adlı Kur’an dinletisi hakkında yorum yapabilirsiniz.
Okunan Hac Suresinin Ayetlerinin Türkçe mealleri şu şekildedir;

Allah meleklerden elçiler seçer, insanlardan da. Hiç kuşkusuz Allah Semi’dir (herşeyi işitendir), Basir’dir (hakkıyle görendir).(Hac 75)

O (onların yaptıklarını da yapacaklarını da) önlerindekini de, arkalarındakini de bilmektedir. Bütün işler Allah’a döndürülür.(Hac 76)

Ey iman edenler. Rüku edin, secdeye varın, Rabbinize kulluk-ibadet edin ve hayır işleyin ki felaha (kurtuluşa) eresiniz.(Hac 77)

Allah uğrunda gerektiği gibi cihad (mücahede ve mücadele) edin. O, sizleri seçmiş ve din konusunda size bir zorluk yüklememiştir. Atanız İbrahim’in dini (de böyleydi). Bundan daha önce de, bunda da (Kur’an’da da, Allah) sizi “müslümanlar” olarak isimlendirdi ki resul sizin üzerinize şahid olsun, siz de insanlar üzerine şahidler olasınız. Namazı kılın, zekatı verin ve Allah’a sarılın, sizin mevlanız (veliniz ve sahibiniz) O’dur. O ne güzel mevla ve ne güzel yardımcıdır. (Hac 78)


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
  • İsmail Biçer - Enfal Suresi 20/26 İsmail Biçer - Enfal Suresi 20/26 İsmail Biçer‘in Berekat Yayınevi tarafından servis edilen “Aşr-ı Şerifler – 5” albümünde yer alan “Enfal Suresi 20-26” adlı tilavet ilahisini dinleyebilir ve hakkında yorum yapabilirsiniz. 75 ayetten oluşan Enfal Suresi Bedir Savaşından sonra Medine’de inmiştir. 20. Ayeti Kerimesi şu şekildedir; “Ey iman edenler! Allah’a ve Res&ucir...
  • İsmail Biçer - Hücürat Suresi 13/18 İsmail Biçer - Hücürat Suresi 13/18 Unutulmaz Hafızlarımızdan birisi olan rahmetli İsmail Biçer‘in “Aşr-ı Şerifler – 3” albümünde yer alan “Hücürat Suresi 13-18” adlı Kur’an tilavetini sitemizden ulaşabilirsiniz. Okunan Surenin 13. ayetinin tefsiri şu şekildedir; “Ey insanlar. Biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız ...
  • İsmail Biçer - Hac Suresi 26/33 İsmail Biçer - Hac Suresi 26/33 İsmail Biçer‘in Berekat yayınevi tarafından servis edilmiş olan “Aşr-ı Şerifler – 4” albümde yer alan “Hac Suresi 26-33” adlı Kur’an dinletisine sitemiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. 78 ayetten oluşan Hac Suresi büyük oranda Mekke’de indi. Genel olarak Hac farizasından bahsettiği için bu ismi almıştır. ...

Yorumlar

Yorum Yap

    Bu şarkıya ilk yorum yapan siz olun

capthca