İsmail Biçer - Kehf Suresi 102/110

Şarkı Kehf Suresi 102/110
Sanatçı İsmail Biçer
Kategori Sureler / Ayetler
Hit 704
Kanal Berekat Yayınevi

Hafiz İsmail Biçer‘in Berekat Yayinevi yapımıyla yayınlanmış olan “Aşr-ı Şerifler – 2” albümünde bulunan “Kehf Suresi 102-110” adlı Kur’an tilavetini sitemizden ilahisini’nin sözlerine sitemizden ulaşabilir, ilahi hakkında yorum yapabilirsiniz.
Kehf Suresinin okunmuş olan ayetleri;
102 – O kâfirler, beni bırakıp da kullarımı dostlar edineceklerini mi sandılar? Doğrusu biz cehennemi o kâfirlere bir konukluk olarak hazırladık.
103 – De ki: Amelleri en çok boşa gidenleri size bildirelim mi?
104 – Onların dünya hayatında çalışmaları boşa gitmiştir. Oysa onlar güzel işler yaptıklarını sanıyorlardı.
105 – İşte onlar, Rabblerinin âyetlerini ve O’nun huzuruna çıkacaklarını inkâr etmişlerdir de bu yüzden iyilik altında yaptıkları bütün amelleri boşa gitmiştir. Artık kıyamet günü onlar için hiçbir ölçü tutturmayız.
106 – İşte böyle, onların cezaları cehennemdir. Çünkü inkâr etmişler ve benim âyetlerimi, peygamberlerimi alaya almışlardır.
107 – İman edip salih ameller işleyenlere gelince, onlar için Firdevs cennetleri konak olmuştur.
108 – İçlerinde ebedî olarak kalacaklar, oradan hiç ayrılmak istemeyeceklerdir. Bu hatırlatma ve uyarmayı yeterli görmeyip de daha fazla açıklama isteyenlere karşı ey Muhammed!
109 – Deki: “Eğer Rabbimin sözlerini yazmak için deniz mürekkep olsa, Rabbimin sözleri tükenmeden önce, deniz muhakkak tükenecekti, bir mislini daha yardımcı getirsek bile.”
110 – De ki: “Ben de sizin gibi ancak bir beşerim. Ne var ki, bana ilâhınızın ancak bir ilâh olduğu vahyolunuyor. Onun için her kim Rabbine kavuşmayı arzu ederse iyi amel işlesin ve Rabbine yaptığı ibadete hiç kimseyi ortak etmesin.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
  • İsmail Biçer - Nebe Suresi 31/40 İsmail Biçer - Nebe Suresi 31/40 İsmail Biçer‘in Berekat Yayınevi tarafınca yayınlanmış olan “Aşr-ı Şerifler – 4” albümünde yer alan “Nebe Suresi 31-40” adlı Kur’an-ı Kerim dinletisini sitemizde bulabilirsiniz. Kuranı Kerim’in 78. suresi olan Nebe Suresi 40 ayetten oluşmaktadır. Surede genel olarak Kıyamet gününe dair kıssaslara yer verilmiştir. Nebe s&...
  • Abdulkadir Şehitoğlu - Gariplik Tuttu Boynumdan Abdulkadir Şehitoğlu - Gariplik Tuttu Boynumdan Abdülkadir Şehitoğlu‘nun “Esmâ-99 Allah’ın İsimleri” albümünde yer alan ve bir Kur’an tilaveti olan “Gariplik Tuttu Boynumdan” adlı eserine sitemizden ulaşabilir, ilahinin sözlerini okuyabilir ve bu ilahiye yorum bırakabilirsiniz Bu eserde yer alan Kur’an Kerim okunmasına dair Resulullah Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmu...
  • Kuran Sureleri - Rahman Suresi / Kabe İmamı Mahir Kuran Sureleri - Rahman Suresi / Kabe İmamı Mahir 78 ayeti kerimeden oluşan Rahman Suresini yayınlıyoruz. Mekkede yer yüzünü şereflendirmeye başlayan surelerden olan Rahman Suresinin 11 dakikalık dinletisinin sözlerini sitemizden okuyabilirsiniz. Sûre ismini ilk âyeti kerime olan “er-Rahmân” dan almaktadır. Allahu Tealanın sıfatlarından olan “Rahman”, Rahmeti Bol olan anlamına gelmek...

Yorumlar

Yorum Yap

    Bu şarkıya ilk yorum yapan siz olun

capthca