Abdulkadir Şehitoğlu - Ali İmran 190/194

Şarkı Ali İmran 190/194
Sanatçı Abdulkadir Şehitoğlu
Kategori Sureler / Ayetler
Hit 1.910
Kanal Satır Başı

Yorumladığı ilahilerle gönlümüze yer etmiş sanatçılarımızdan olan Abdülkadir Şehitoğlu‘nun ne denli iyi bir hafız olduğunu muhtemelen çoğumuz bilmeyiz.  Sanatçımızın hafızlık meziyetini ortaya koyduğu bu dinletiyi ziyaretçilerimize açıyoruz.
Abdülkadir Şehitoğlu’nun Al-i İmran Suresinin 190-194 ayeti kerimelerine yaptığı tilaveti sizlere sunuyoruz. Kuran’ı Kerim’in en önemli surelerinden olan Al-i İmran Suresi oldukça büyük bir suredir.

 

Al-i Imran Suresi 190-194:
190. Göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelip gidişinde selim akıl sahipleri için elbette ibretler vardır.
191. Onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken Allah’ı anarlar. Göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler. “Rabbimiz! Bunu boş yere yaratmadın, seni eksikliklerden uzak tutarız. Bizi ateş azabından koru” derler.
192. “Rabbimiz! Sen kimi cehennem ateşine sokarsan onu rezil etmişsindir. Zalimlerin hiç yardımcıları yoktur.”
193. “Rabbimiz! Biz, ‘Rabbinize iman edin’ diye imana çağıran bir davetçi işittik, hemen iman ettik. Rabbimiz! Günahlarımızı bağışla. Kötülüklerimizi ört. Canımızı iyilerle beraber al.”
194. “Rabbimiz! Peygamberlerin aracılığı ile bize vadettiklerini ver bize. Kıyamet günü bizi rezil etme. Şüphesiz sen, vadinden dönmezsin.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
  • İsmail Biçer - Ali İmran 190/194 İsmail Biçer - Ali İmran 190/194 İsmail Biçer‘in Berekat Yayınevi tarafınca yayınlanmış olan “Aşr-ı Şerifler – 2” albümünde bulunan “Ali İmran 190-194” adlı Kur’an tilavetini siz değerli ziyaretçilerimiz için paylaşıma açıyoruz. Okunmuş olan Ali İmran Suresinin 190. Ayeti Kerimesinin tefsiri şu şekildedir; “Muhakkak ki, göklerin ve yerin ya...
  • İsmail Biçer - Fetih 26/29 İsmail Biçer - Fetih 26/29 Erken yaşta bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Hafız İsmail Biçer‘in “Aşr-ı Şerifler – 1” albümünde yer edinen “Fetih 26-29” Kur’an-ı Kerim dinletisine sitemizden ulaşabilirsiniz. 28 ayetten oluşan Fetih Suresi genel olarak Resulullah Efendimizin dönemine dair bilgiler içermektedir. Fetih Suresinin 26. Ayeti Kerimesinin t...
  • İsmail Biçer - Yasin'i Şerif İsmail Biçer - Yasin'i Şerif Rahmetli hafızlarımızdan olan ve Türkiye’de derin izler bırakan birisi olan merhum İsmail Biçer‘in Kur’an-ı Kerim’in kalbi olarak nitelendirilen “Yasin Suresi’ne” yapmış olduğu 30 dakikalık bu tilaveti sizlerle buluşturuyoruz. Aslen Bolu Göynük’lü olan Hafız İsmail Biçer 10 yaşında Kuran-ı Kerim’i hatm eder...

Yorumlar

Yorum Yap

    Bu şarkıya ilk yorum yapan siz olun

capthca