Halil Necipoğlu - Tevbe 111/112

Şarkı Tevbe 111/112
Sanatçı Halil Necipoğlu
Kategori İlahiler / Ezgiler
Hit 869

Tasavvufi musikinin tanınan isimlerinden olan Halil Necipoğlu‘nun  15 Temmuz şehitleri için tertip edilen “Kuran Ezan Bayrak” programında Tevbe Suresinin 111. ve 112. ayeti kerimelerine yaptığı tilaveti sizlerle buluşturuyoruz. TRT 1 ekranlarında yayınlanan bu program 15 Temmuz hain darbe girişimde şehadet şerbetini içen kahramanlarımıza ithafen gerçekleştirilmiştir.
Bu ayeti kerimelerde şehitlik makamının kutsiyetine vurgu yapılmıştır. Şehitlik makamına istinaden Resulullah Efendimiz şöyle buyurmuştur; “Her kim, bugün düşmandan yüz çevirmeyip sebat eder, şehit düşerse, Cenab-ı Hak elbette onu cennete koyacaktır. Bugün şehit olanlara Firdevs Cenneti hazırdır. Hücum ediniz, hamle ediniz.”

 

Tevbe 111-) Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak vadetmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O halde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.
Tevbe 112-) Bunlar, tövbe edenler, ibadet edenler, hamdedenler, oruç tutanlar , rüku ve secde edenler, iyiliği emredip kötülükten alıkoyanlar ve Allah’ın koyduğu sınırları hakkıyla koruyanlardır. Müminleri müjdele.


Yorumlar

Yorum Yap

    Bu şarkıya ilk yorum yapan siz olun

capthca