Sedat Uçan ile İlgili Son Haberler

Sedat Uçan ile İlgili Son Haberler

Kendisini Tasavvuf ve ilahi sanatçısı olarak tanımlayan Sedat Uçan 1975 yılında Erzurum’un İspir kasabasına bağlı bir köyde dünyaya gelmiştir. Lise çağına kadar bu köyde ailesi ile birlikte yaşayan sanatçı lise eğitimine devam edebilmek adına İspir kasabasına gelmiş ve burada İmam Hatip Lisesinde öğrenim hayatını sürdürmüştür. Bir yandan aldığı tasavvuf dersleri ve dini bilgiler ışığında kendi bestelerini yapıp bir yandan da bu besteleri herkesi etkileyen ses tonu ile icra etmeye başlayan sanatçı kısa süre içerisinde azımsanmayacak bir tanınırlığa ulaşmıştır. Bunun devamında albüm çalışmalarına başlayan sanatçı kendisine her sene bir albüm gibi bir hedef belirlemiş ve yıllar içerisinde bu hedefi doğrultusunda ilerlemiştir. Sonuç itibari ile sanatçının onu aşkın albüm çalışması bulunmaktadır.

 

Sanatçı’nın Albüm Çalışmaları

Sedat Uçan’ın ilk albüm çalışması olan ‘Muhammed’in Hürmetine’ albümü herkes tarafından büyük beğeni toplamıştır. Arkasından, Adına Kurbanım, Yüceler Yücesi, İlahi Kervanı, Ramazan İlahileri gibi birçok albümü ilahi severlerle buluşturmuştur. Bu albümler içerisinde dinleyiciyi mest eden ilahilerden birkaç örnek verelim: Islandı Seccadem, Müsaaden Var mı Ya Resulullah, Medine’ye Varamadım etkili özellikleriyle ön plana çıkıyor. Yine; Sevdim Seni Mabuduma, İnşallah Geleceğim, Senin Aşkın, Açtım Ellerimi Semaya, Gel Efendim, Oy Hamza, Zalım Nefsim, Yalan Dünya, Allah Allah diye diye Aşka Geliyor Bülbüller gibi eserler sanatçı ile dinleyicileri arasında sarsılmaz, güzel bir bağ oluşturmuştur.

 

Sanatçı’nın son Albüm Çalışması

Sedat Uçan 2018 YILINDA Hasan Dursun ile birlikte Sen Gidince isimli bir albüme imza atmıştır. Bu albüm içerisinde Nadra Nadra (feat. Sedat Uçan),Ağlama Sen Bilal Ben de Ağladım, Sen Gidince, Son Yastık, Aşk Kervanı, Hz. Ali(feat. Sedat Uçan) ve Anneciğim isimli ilahiler yer alır. Yine 2018 yılında İsra Yayın yapımcılığında içinde on eser barındıran Al Beni Yüreğine adlı çalışmayla sevenleri ile buluşmuştur Bu eserde yer alan on eserin isimleri şöyledir; Her Şeyin Sahibi Allah, İslam Güzel Ahlaktır, Onsekizbin Aleme, Sübhanallah, Ayrılık, Annem, Hasret, Vuslat, Al Beni Yüreğine ve Davettir.

 

Sedat Uçan Sahne Çalışmaları

Sedat Uçan hem yurtiçinde hem yurt dışında düğün töreni, sünnet töreni, nişan töreni ve her türlü tasavvuf toplantılarında severek yer alan bir sanatçımızdır. Tasavvufa kendini adamış olan Sedat Uçan gönüllerini inşiraha erdirmek isteyen herkesin tören ve organizasyonlarında büyük bir istek ve mutlulukla yer alır. 2019 yılı Ramazan ayı münasebetiyle de Siirt Valiliği’nin düzenlemiş olduğu Ramazan etkinlikleri kapsamında 31 Mayıs ta 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Tasavvuf müziğini seven, gönüllerini huzurla doldurmak isteyen sevenleri ile buluşacaktır. Sanatçımız yine Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinlikleri kapsamında da sevenleri ile buluşacaktır.