Senai Demirci - La Tahzen (Üzülme)

Sanatçı Senai Demirci
Şarkı La Tahzen (Üzülme)
Kategori İlahiler / Ezgiler
Hit 144
Kanal Video Müzik

Senai Demirci‘nin 2014 yılında Çınar Müzik Yapım prodüktörlüğünde piyasaya sunulmuş olan albümünde yer alan ve bulunduğu albüme ismini vermiş eser olan “Üzülme (La Tahzen)” adlı şiirsel anlatıya sitemizden ulaşabilir ve eseri sitemizden sosyal medya hesabınıza aktararak sevdiklerinizden beğeniler alabilirsiniz.
Bir müminin her daim iyimser olması gerekliliğini ortaya koyan bu eser sanatçımız Senai Demirci’nin en seçkin eserlerinden biridir. Eserdeki temel esası ifade edebilmek için şu hadisi şerifi sizlerle paylaşalım; “Sübhanallah Senin buna gücün yetmez, şöyle dua etseydin olmaz mıydı ? ‘Allah’ım bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi cehennem azabından koru’.”

 

SÖZLER;
Üzülme
Üzülüyorsan, Biri var ki cılız varlığını düştüğü çamurdan kaldırmak istiyor. Onun için dokunuyor kalbine. Kıymetini bil ki, üzmeye değer görüyor seni. Hüzünlerin kalbinin toprağını allak bullak ediyorsa, sen ekilmeye layık bir topraksın demektir. Kaygıların vuruşuyla tuz buz oluyorsa taş katılığında büyüttüğün güvencelerin, yarılan göğsüne umut fidanları dikiliyor demektir.

Üzülme
Yüzün yerde geziyorsan, ellerin boynuna sarılı ise, içini ısıtacak haberlerin mürekkebi damlıyor olmalı ömrünün defterine. Kar yağıyorsa güvendiğin dağlara, yarının ovalarında rengârenk çiçeklerin olacak demektir. Hırçın fırtınalar sarsıyorsa sevinçlerinin zirvesini, rüzgârlar dövüyorsa umudunun yamaçlarını, bir yüce dağsın sen demek ki, az bekle, eteğinden serin pınarlar akmaya başlayacak demek ki…

Üzülme
Üzülüyorsan, şımaramazsın. Kibrin kirli tuzağına düşemezsin. Kendini beğenmişliğin çamuruna dolaşmaz ayakların. Uzak geçersin isyanlı yollardan. Heveslerinin ardı sıra düşüp nisyan uçurumlarının başına sürüklenmezsin. Seni Biri yakınlığına çağırıyor demek ki… Gözden çıkarmamış olmalı seni.

Üzülme
Üzülüyorsan, bir kutlu teselli kapısının önünde bekletiliyorsun demektir. Gözlerini kaldır vefasız dünyanın eşiğinden. Gönlünün elinden çıkar sebeplerin boş avuntularını. Umudunu kes sahte doymalardan. Yüreğini küstür coşkulardan. Kapı açıldı açılıyor demektir.

Üzülme
Üzülüyorsan, kaybedeceğin bir şeyler var demek ki… Kaybedeceği bir şeyi olanlar çoktan kazanmışlardır. Eline geçmeyenleri saymakla tüketme nefesini, elindekileri saymaya başla. Hepsini saysan bile, nefesini saymaya nefesin yetmeyecek demektir. Bak işte zenginsin.

Üzülme
Seni bir “İşiten” var. Seni senin kendini bile sevmenden önce O sevdi seni. Senin kendini bile bilmediğin unutuş kuyularından çekip çıkardı seni. Çektiğin acılara habire meşgul çalan telefonlar gibi kör ve sağır değil O. Yüreğinin her yangınına O yetişiyor. Ayrılıklarına ve sıkıntılarına metal soğukluğundaki plazalar gibi umursamaz değil O. Yitirdiklerinin hepsini sana iade edeceğine söz veriyor. Sevdalarına ve özlemlerine çok seçenekli sınav kâğıtları gibi tatsız ve tuzsuz formüller sunmuyor. Seni herkesten çok anlıyor, seni senin kendini düşündüğünden çok düşünüyor. Gözyaşlarınla imzalayasın istiyor yakarışlarını. Bir ebedî çerçevenin içinde, gösterişsiz bir kullukla fotoğraflamak istiyor seni. Dağılıp giden ömür kırıntılarının arasından sıcacık bir kardelen ümidi devşiresin istiyor. Keyfinin çatlak kabuklarının arasından sonsuz teselli pınarları akıtmak istiyor.

Üzülme
Varlığının tenine çiziktir her hüzün. Varlığından haber verir üzüntün. Hatırlar mısın, bir zamanlar hatırlanmaya değer bir şey bile değildin? Hiç umursanmadan çöpe atılabilecek kirli bir su iken sen, yüzüne bir tek O baktı. Kimselerin arayıp sormadığı, önemseyip adını bir kenara yazmadığı o günlerde, senin adını ilk O andı. Hatırını bildi. Seni yanına aldı. Hep yanında oldu. Sen seni unutup da başını yastığa koyduğunda bile, seni her defasında sabaha çıkardı. Sen Onu defalarca unuttun ama O seni asla unutmadı.

Üzülme
O’nun en sevdiği kulu da yalnız kaldı. Taşlandı. Sürüldü. Yaralandı. Aç susuz kaldı. Yuvasına uzaktan gözleri yaşlar içinde baktı. Mağarada yapayalnız ve korunmasızdı. Senin gibi üzülen yol arkadaşına sonsuz müjdeler veren tebessümüyle fısıldadı: “Lâ tahzen, innAllahe meânâ.”

Üzülme
Kaldır yüzünü yerden. Omuzlarından sarsıp kendine getirmek istiyor seni Sevgili. “Rabbin sana küsmedi ki…” Gözlerinin içine içine bak sevdiklerinin. “Rabbin seni unutup yalnız bırakmadı ki…”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
  • Fatih Öztürk - Hacılar Fatih Öztürk - Hacılar Fatih Öztürk‘ün Berekat Yayınevi etiketiyle yayınlanmış olan “Gelirim Bir Gün” albümünde yer alan “Hacılar” ilahisine sitemiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuşlardır; “Hac cihat gibidir. Bu yolda ne kadar harcama yaparsanız ‘yedi yüz’ karşılığı verilecektir.” Bu hadisi şerif ile ilahideki temel manayı ortaya koyduk.   FATİH ÖZ...
  • Sedat Uçan - Nerdesin Ya Nebi (Müziksiz) Sedat Uçan - Nerdesin Ya Nebi (Müziksiz) Sedat Uçan‘ın ilahi severlere farklı bir konseptte beğenilerine sunduğu “Nerdesin Ya Nebi” ilahisini sizlerle buluşturuyoruz. Sedat Uçan’ın müziksiz olarak yorum getirdiği bu ilahide Resulullah’ın (s.a.v) ölümü üzerine gelişen olumsuzluklara değinilmiştir.   “NERDESİN YA NEBİ” Sen gittin ümmetin çaresiz kaldı, Öksüzler, yetimler sahipsiz kaldı, Dünyada d&o...
  • Fatih Öztürk - Tevbekarım Fatih Öztürk - Tevbekarım İddialı çalışmalara imza atan Fatih Öztürk‘ün Berekat Yayınevi bünyesinde oluşturmuş olduğu “Gül Sultanım” adlı ilahi albümünde yer alan “Tevbekarım” ilahisini sitemiz üzerinden dinleyebilir, ilahinin sözlerini okuyabilir, görüşlerinizi panel üzerinden bizimle paylaşabilir ve “Tevbekarım” isimli ilahiyi sizlerle buluşturuyoruz. Çok güzel s...

Yorumlar

Yorum Yap

    Bu şarkıya ilk yorum ayapan siz olun